اخبار

1396/07/29
تاریخ: 96/7/17 ساعت شروع: 12.30 الی 14 حاضرین: آقایان دکتر قبادی، ریاست محترم پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، حجت الاسلام دکتر پارسانیا ریاست محترم شورای سیاستگذاری همایش، و آقایان دکتر محمدی، کسرایی، امیری، منصوری، نصیری، طاهری و سرکار خانم دکتر قبادی


مورخ 96/7/17 جلسه‌ای فی‌مابین مسئولین پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و مسئولین برگزاری اولین همایش بین‌المللی دین، فرهنگ و فناوری در محل پژوهشگاه برگزار گردید. در این جلسه که با حضور دکتر قبادی، ریاست محترم پژوهشگاه و برخی از اعضای هیئت علمی پژوهشگاه و همچنین حجت الاسلام دکتر پارسانیا، ریاست محترم شورای سیاستگذاری همایش، آقای دکتر نصیری، دبیر اجرایی همایش و آقای طاهری مسئول بین‌الملل همایش برگزار گردید، ابتدا آقای دکتر قبادی ضمن خوش آمدگویی به حاضران جلسه، به بیان ورود جدی پژوهشگاه در عرصه همایش پرداختند. سپس حجت الاسلام دکتر پارسانیا در مورد ضرورت برگزاری همایش مقدماتی را بیان داشتند و دکتر نصیری نیز توضیحاتی درباره برنامه‌ها و محورهای همایش ارائه نمودند. پس از آن اعضای محترم هیئت علمی پژوهشگاه هر کدام به اظهار نظر در خصوص محورهای همایش، ضرورت ورود پژوهشکده‌ها و همکاری مسئولان پژوهشگاه، طرح موضوعات و مسائل از سوی پژوهشکده‌ها، مشخص‌کردن نسبت فناوری با دین و فرهنگ و چگونگی عملکرد آن، ورود پژوهشکده تاریخ به صورت مطالعات موردی فناوری‌های ایران در طول تاریخ و موارد و عوامل شکست و پیروزی فناوری‌ها، اطلاع‌رسانی به صورت عمومی در کل پژوهشگاه، ورود تخصصی پژوهشکده‌ها در همایش پرداختند.

در این جلسه مقرر گردید کارگروهی از سوی معاونت پژوهش پژوهشگاه در خصوص برگزاری همایش تشکیل شود به گونه‌ای که با تمام پژوهشکده‌ها مرتبط بوده و موضوع همایش و محورهای آن را مطرح نمایند و ظرف پانزده روز آینده شرح خدمات قابل ارائه در همایش را ارائه نمایند. همچنین در صورت نیاز به مقالات سفارشی اقدامات لازم انجام شود. برگزاری نشست‌های علمی و ارائه مقاله و داوری مقالات ارائه شده برای همایش از دیگر مصوبات این جلسه بود که مقرر گردید کارگروه مذکور این موضوعات را پیگری نماید. در این جلسه موضوع تفاهم‌نامه همکاری نیز طرح شد و مقرر گردید مقدمات انعقاد تفاهم‌نامه فراهم آید.   


نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !