اخبار

1396/09/07
به گزارش دبیرخانه همایش بین المللی دین؛ فرهنگ و فناوری در راستاي برگزاري اولين همايش بين المللي دين، فرهنگ و فناوري در ارديبهشت ماه ١٣٩٧، نشست علمي-آموزشي "نقش خانواده در كاهش آلودگي محيط زيست" به همت پژوهشكده محيط زيست و توسعه پايدار و با همكاري كميسيون امور زنان وزارت جهاد كشاورزي روز سه شنبه مورخ ٧ آذر ٩٦ در سالن نعمتي جم وزارتخانه جهادكشاورزي با حضور 20 درصد از بانوان معاونت‌ها، سازمان‌ها، موسسات مستقل و حوزه ستادي اين وزارتخانه در جهت ارتقاي مسووليت‌پذيري افراد خانواده در استفاده صحيح از منابع طبيعي و كاهش آلودگي‌هاي زيست محيطي برپا شد.


در اين نشست، دكتر علیرضا رحمتي از پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار با اشاره به نقش خانواده در حفاظت از محيط زيست گفت: با مديريت استراتژيك، آگاه‌سازي، ايجاد مسووليت‌پذيري، شناخت محيط پيرامون و درك اصول محيط زيست، افراد خانواده مي‌توانند با تغيير الگوي مصرف و بهينه‌سازي استفاده از منابع، در ايجاد فرهنگ درست استفاده از منابع تاثيرگذار باشند و در حفا‌ظت از محيط زيست گام بردارند.
رحمتي به ارائه مطالبي در خصوص وضعيت محيط زيست از گذشته تاكنون و رابطه انسان و محيط با دخالت تكنولوژي پرداخت و گفت: براي كاهش آلودگي محيط زيست بايد به توسعه پايدار دست يابيم كه براي دستيابي به اين مهم، رشد، توازن و آينده‌نگري مطرح است.
وي در پايان خاطرنشان ساخت: زنان به دلیل نقش مهمی که در مدیریت خانه دارند، می توانند برنامه ریزان اصلاح محیط زیست در خانه و محله خود باشند. همچنين زنان عامل اصلی انتقال فرهنگ و سواد زیست محیطی به نسل های آینده بوده و عامل انتقال میراث معنوی و دانش سنتی زیست محیطی هستند که باید از نو کشف و مورد بهره برداری مناسب قرار گیرد.

نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !